پیام تبریک فرماندار شهرستان بمناسبت روز پزشک

پیام تبریک فرماندار شهرستان بمناسبت روز پزشک

👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامشیر، “مهندس عبدالرضا احسانی نیا فرماندار شهرستان رامشیر به مناسبت سالروز ولادت دانشمند و طبیب برجسته نامدار ایرانی جهان اسلام، شیخ الرئیس ابوعلی سینا، روز پزشک را به جامعه پزشکی تلاشگر ایران اسلامی به خصوص پزشکانی که در شهرستان خدمت می کنند تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است                                                         بسم الله الرحمن الرحیم
“یا من اسمه دوا و ذکره شفاء”سلامتی موهبتی الهی است که ثبات این نعمت مرهون تلاش مجموعه‌ای از انسان های فداکار، سخت‌کوش و خستگی ناپذیر است.

تاریخ پر افتخار ایران اسلامی از وجود مفاخر بزرگ علمی و فرهنگی آکنده است و مردان نامی این سرزمین همواره در جهان شهره خاص و عام بوده اند و در این میان شیخ الرئیس ابوعلی سینا نابغه بزرگ مشرق زمین از آن جمله انسان های حکیم، طبیب، فیلسوف و اندیشمند بود که جسم و جان بشری را درمان می کرد و در این راستا خالق شگفتی‌های فراوان می شد.

نامگذاری اول شهریور به نام روز پزشک در زادروز ابوعلی سینا پزشک و دانشمند برجسته ایرانی نشان از توجه و اهمیت این حرفه در جمهوری اسلامی ایران دارد. پزشکان بر اساس سوگندی که با خدا و مردم می بندند، همواره به دنبال ایجاد آرامش و آسایش در لایه های مختلف جامعه هستند. نظام سلامت وامدار تلاش و مجاهدت مردان و زنان پر تلاش و هوشمندی است که تصمیم برآن گرفتند تا سرمایه ارزشمند عمر خود را مصروف خدمت به همنوعان نمایند.
روز پزشک نماد قدردانی از این انسان‌های بزرگوار است، هم آنان که دستان شفابخش‌شان برای آحاد مردم این مرز و بوم سلامت جسم و روان در زندگی توام با باروری را هدیه می‌کند. روز پزشک، روزی نمادین برای حفاظت از سلامت مردم است و روزی است برای ارج نهادن به خدمات آنهایی که برای حفظ این نعمت الهی تلاش می‌کنند. روز پزشک، روز قدردانی از مدد این دستان مهربان و دوست دار سلامت جامعه است.

اینجانب فرا رسیدن این یوم مبارک را به تمامی پزشکانی که در عرصه نظام سلامت تلاش می کنند به ویژه پزشکان فرهیخته و توانمند شهرستان تبریک عرض نموده و برای همه پزشکان کشور، بخصوص جامعه پزشکی استان به ویژه شهرستان رامشیر این پیام آوران مهربانی و سلامت، آرزوی توفیق، بهروزی و سربلندی می نمایم..

عبدالرضا احسانی نیا فرماندار شهرستان رامشیر

 

40