سید مجید حسینی نژاد فرماندار رامشیر طی پیامی حادثه اسفناک درگذشت چند تن از همشهریان را تسلیت گفت؛

 

‍ 🔘سید مجید حسینی نژاد فرماندار رامشیر طی پیامی حادثه اسفناک درگذشت چند تن از همشهریان را تسلیت گفت؛

🔻به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامشیردر متن این پیام آمده است:

“مصیبت سنگین جان باختن هموطنان عزیزمان در جاده غیر ایمن رامشیر_ماهشهر رابه خانواده های داغدار این عزیزان تسلیت عرض می نمایم.

🔸محور رامشیر به ماهشهر (بندر امام) حدود سی وپنج کیلومتر است که روزانه شاهد تردد چشمگیر کامیون های حامل بار و عبور ومرور خودروهای سبک زیادی است.

🔸این محور تاقبل از راه اندازی آزادراه اهواز _ماهشهر یکی از محورهای اصلی و ترانزیتی استان بوده است ولی اکنون این محور تبدیل به یکی از محورهای فرعی با ترافیک بالاشده است.

🔸متاسفانه این مسیر یک باند رفت وبرگشت است و بدلیل عدم وجود شانه ی مناسب وعرض کم جاده هر روز شاهد حوادث ناگواری هستیم.

🔸اصلاح این مسیر از دغدغه های اصلی و شماره یک مردم است وعلیرغم مکاتبات وپیگیری های مکرر بدلیل فقدان اعتبار لازم تاکنون عملیاتی نشده است.

🔸تقریبا کار زیرسازی واحداث ابنیه فنی ده کیلومتر ازاین محور در سالهای قبل انجام شده است و می طلبد با نگاه دلسوزانه سازمان برنامه وبودجه و راه وشهرسازی در اولویت قرار گیرد.

🔸لازم به توضیح است در سال ۹۸ از مجموع ۱۶۱ تصادف در محورهای مواصلاتی برون شهری و معابر درون شهری رامشیر نزدیک به پانصد وپنجاه مصدوم و ۱۳ کشته داشته ایم که آمار بسیار بالایی است و می طلبد این موضوع در دستور کار کمیسیون ایمنی راه های استان قرار گیرد.

🔸آخرین اقدام ما امضای تفاهم نامه مشترک بین فرمانداری ماهشهر ورامشیر درهفته گذشته بوده است که مقرر شد از محل اعتبارات شورای برنامه ریزی دو شهرستان ،مبالغی برای شروع بکار پروژه تخصیص یابد هر چند اعتبارات شهرستان پاسخگوی بودجه موردنیاز برای این پروژه نیست.

🔸باعنایت به اینکه بیشترین تردد مردم رامشیر به سمت ماهشهر می باشد باید فکری اساسی به حال این محور صورت گیرد.

🔸با توجه به استقرار شرکت های نفتی ومجتمع های پتروشیمی در هردو شهر باید اصلاح این وضعیت در زمره مسئولیت های اجتماعی آن ها قرار گیرد .واقعا توجیهی برای این بی توجهی ها وجود ندارد.

86