پیام تبریک فرماندار شهرستان رامشیربه مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

پیام تبریک فرماندار شهرستان رامشیر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامشیر ؛ مهندس عبدالرضا احسانی نیا فرماندار شهرستان رامشیر در پیامی ، هفته کتاب و کتابخوانی و روز کتابدار را به تمامی فعالان عرصه کتاب و علاقه‌مندان به کتابخوانی تبریک گفتند.

 

متن پیام به شرح زیر است:

“بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب جلوۀ باشکوه و با ارزشی است که می‌توان آن را در ابتدای برنامه‌های پیامبرعظیم‌الشأن اسلام یافت، که رسالتش را با فرمان‌ِ «خواندن» از سوی خداوند آغازمی‌کند و پی می‌گیرد و در همین فرهنگ مقدس است که خداوند یگانه، به قلم و حرمت آن سوگند یاد می‌کند و معجزۀ جاودانۀ آخرین سفیر الهی را یک کتاب آسمانی تشکیل می‌دهد.
کتاب میراثی ماندگار، پدیده‌ای باشکوه و باارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر است و تجربه جهانی نشان می‌دهد که رشد و توسعه تمدن‌ها، ریشه در رشد فکری و فرهنگی آن جامعه دارد و بدون رشد فرهنگ کتاب‌خوانی در جوامع، نمی‌توان به رشد هیچ تمدنی دل‌خوش کرد.
نقش کتابخانه‌ها نیز در انتقال علوم به افراد، بسیار سازنده بوده است، ازاین‌رو کتابخانه را می‌توان به‌عنوان کانون همایش صاحب‌نظران و موزه پرطراوت اندیشمندان دانست. به‌طوری‌که این نهاد، می‌تواند بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان و دانشجویان را به ارمغان آورده و درنتیجه به تولید اندیشه، دانش و رشد فرهنگ مطالعاتی جامعه منجر شود.

اینجانب ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار به کارکنان محترم اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رامشیر بویژه کتابداران عزیز و همچنین نویسندگان و اندیشمندان اهل قلم،دوستداران کتاب و فرهنگ،امیدوارم که با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تقویت پیوند جامعه و کتاب شاهد بالندگی، پویایی و شکوفایی هرچه بیشتر استعدادها و رشد و تعالی میهن عزیز اسلامی باشیم.
عبدالرضا احسانی نیا فرماندار شهرستان رامشیر

 

24